Publikacijos

  • Titulinis
  • Publikacijos
  • Gamtos fotografė Ramunė Vakarė: gamtoje supratau, kad visi atsakymai slypi mumyse

Gamtos fotografė Ramunė Vakarė: gamtoje supratau, kad visi atsakymai slypi mumyse

2023 08 14Ramunė Vakarė / R. Konteikienės nuotr.


LRT.lt

Gyvosios gamtos fotografijos entuziastė, konkurso „Augalų portretai“ laureatė, Ramunė Vakarė gyvena atokioje miško gyvenvietėje Karšuvos girioje, kurią vadina savo rojumi. Bene kasdien ji vaikščioja po mišką su fotoaparatu ir fiksuoja augalus, vabalus, grybus, paukščius, gyvūnus, kuriuos paskui smalsiai tyrinėja, būtinai išsiaiškindama, ką jai pavyko užfiksuoti. 

Ramunė tikina, kad ją po gamtą vedžioja intuicija. Jos manymu, dažniau ja turėtume pasikliauti ir naviguodami savo kasdienybėje.

– Ramune, gal galėtumėte save pristatyti skaitytojams?

– Gyvenu Eičių kaime, kuris išties yra miško gyvenvietė su keturiais daugiabučiais Karšuvos girioje, Tauragės rajone. Pati esu kilusi iš Šilutės, Pagrynių kaime ir dabar dar esančio vokiečių vienkiemio, matomo nuo Griniaus tilto važiuojant į Rusnę.

Kurį laiką gyvenau ir dirbau Tauragėje, o kai atsirado Eičių bibliotekoje laisva bibliotekininkės vieta, 1981 metų pirmąją vasaros dieną atsidūriau čia. Nuo tada aš ir gyvenu šiame rojuje. Žmonės, mėgstantys gamtą, specialiai važiuoja į tokias vietas, o aš namuose girdžiu gerves, matau stirnas, pirmoji žiemą pro langą pastebėjau ūkininko Eimanto tvenkinyje žvejojančią ūdrą.